Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Wpis:  Czym się kierować, wybierając okucia okienne?

Blog:  kapicaokna
Data dodania: 2022-08-12
wyślij wiadomość

Po ilu minutach włamywacze rezygnują z wtargnięcia do budynku i jaką rolę odgrywają w takiej sytuacji okucia okienne? Powszechnie wiadomo, że okucia mają za zadanie utrzymać skrzydła w odpowiednim ułożeniu oraz umożliwić ich wygodne otwieranie i regulację. Myśląc o komforcie użytkowania, często zapomina się jednak o bezpieczeństwie.


Rodzaje okuć okiennych

Wyróżnia się trzy rodzaje okuć okiennych: rozwierne, uchylne i rozwierno-uchylne. Trzecia wersja to rozwiązanie kompleksowe, pozwalające zarówno na codzienne wietrzenie wnętrza, jak i wygodny dostęp do tylnej części skrzydła. To istotne, zwłaszcza w kwestii utrzymania okna w czystości. W zależności od tego, na jakie okucia się zdecydujesz, możesz uczynić konstrukcję bardziej – lub mniej – funkcjonalną. W końcu nie zawsze potrzebna jest opcja uchylania czy pełnego otwierania (na rynku dostępne są też okna zupełnie nieotwierane, pozbawione okuć i klamek). Wszystko zależy od wysokości, na jakiej znajduje się okno, specyfiki budynku oraz preferencji jego użytkowników.Funkcjonalność i bezpieczeństwo

W artykule Okucia okienne – rodzaje, rola i wybór znajdują się dokładne opisy poszczególnych okuć oraz omówienie najnowszych trendów, związanych z wyborem stolarki okiennej… A tu dominują nowoczesne rozwiązania marki SIEGENIA – producenta elementów do stolarki okienno-drzwiowej, który zyskał uznanie na całym świecie. Dlaczego produkty tej marki są tak chętnie wybierane? Jakie funkcjonalności zapewniają? Tego wszystkiego dowiesz się z artykułu.

kapicaokna
blog ekspercki
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 9928
Komentarzy: 0
On-line: 9
Wpisów: 11 Galeria zdjęć: 29
ARCHIWUM WPISÓW
2022 sierpień
2021 listopad

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 66775
Liczba wpisów: 222650
Liczba komentarzy: 903391
Liczba zdjęć: 680536
Liczba osób online: 508
usuń reklamy
Top 100 blogów

sprawdź listę 100 najczęściej odwiedzanych blogów.

sprawdź teraz
200 zł rabatu + dostawa gratis.
mojabudowakupon rabatowy